ARCHICAD 21

ArchiCAD 21 pristatė aukštu įvertinimu pripažintą naują laiptų įrankį, patobulinimus OPEN BIM, vizualizacijų srityse, GRAPHISOFT patentuotą “Predictive Design™” funkciją darbo našumui pagerinti ir kitas svarbias BIM technologijų naujoves. Todėl ši versija yra viena iš stipriausių GRAPHISOFT istorijoje. - naujovių aprašymas jau greitai bus patalpintas mūsų svetainėje!

ArchiCAD 21

ArchiCAD 21 apžvalga

ArchiCAD 21 Laiptai

Stair tool (laiptų įrankis)

Iki šiol laiptų modeliavimas buvo viena iš sunkiausių užduočių architektų programinėse įrangose. ArchiCAD 21 versijoje įdiegtas naujas laiptų generavimo įrankis leis jums sukurti specifinius laiptus bet kokiame kontexte be jokių apribojimų. Patentuota ArchiCAD Predictive Design Technology keliais galimais būdais kuriami laiptai. Laiptų elementas konstruojamas iš keleto sub-elementų kaip: pakopa, pakopos konstrukcija, sija, monolitinės arba konsolinės struktūros, kiekvienas iš jų gali būti individualiai koreguojamas

Railing tool (turėklai)

Kompleksinių turėlų sistemos gali būti kuriamos susiejus pagal laiptus, perdangas, sienas, stogus ir laisvas formas. Specifinio dizaino, unikalūs parametriniai laiptū turėklai sudedami pagal pasirinktą liniją vos vienu mygtuko paspaudimu.

Susidūrimo aptikimas (Collision detection)

Tai BIM revoliucija – funkcija padesianti architektams (projektų vadovams) vaidinantiems pagrindinę rolę koordinuojant projektavimo procesą išvengti klaidų. Susidurimo aptikimo (Collisio ndetection) funkcija nustačius norimus kriterijus patikrina skirtingų elementų grupių prasikirtimus BIM modelyje. Naudojant ArchiCAD Mrk-Up funkciją, susikirtę elementai išskiriami korekcijoms.

IFC Hotlinks (išorinio failo sąsaja)

Išorinis kitos inžinerinės platformos sukurtas IFC BIM modelis gali būti importuotas kaip nuoroda į ArchiCAD 21. Išoriniu Hotlink būdų importuota MEP inžinerinės ar konktrukcinės dalies medžiaga neapkraus failo. Esant didelės talpos failui, modelio filtavimo funkcija optimizuos modelį, kas įtakos dar sklandesnį modelio navigavimą ir darbo procesą.

Elementų susidūrimo atpažinimo (Collision detection) funkcija taip pat atpažįsta ir įšoriškai įkelto failo geometriją.

3D Vizualizacijos

ArchiCAD 21 dabar jau integruotas CinRender vizualizavimo variklis su atnaujinta MAXON Cinema 4D v18 versijos platforma. CinRender dabar jau su Light Mapping ir Secondary GI (general illumination) skaičiavimo metodais, pagreitino vizaulizavimo laiką ir vaizdų realistiškumą. Reflectance channel (atspindžių sluoksniai) patobulinimai leis naudoti neribotą atspindžių sluoksnių kiekį.

Naujasis Parallax medžiagos efektas Bump sluoksnyje yra pakaitalas Displacement sluoksniui, tik eikvojantis žymiai mažiau renderinomo laiko.

Apibendrinus, šis vizualizavimo variklis pakeis nusistovėjusį stereotipą. Dabar BIM platformos programinėje įrangoje ArchiCAD 21 sukursite fotorealistines 3D vizauliacijas, kaip aukščiausio vizualizacijoms skirtame produkte, tačiau visą tai jūs turėsite vienoje programinėje įrangoje.

ArchiCAD 20 įdiegtos funkcijos

ArchiCAD 20 - Naujas požiūris į BIM

GRAPHISOFT® ir ArchiCAD 20 pristato visiškai naują, aukštos raiškos grafinę vartotojo aplinką. Po nauju veidu slepiasi daugybė svarbių funkcinių potobulinimų, naujų įrankių, kurie BIM projektavimą paverčia "Išmaniuoju" BIM

BIM informacijos talpinimas

ArchiCAD 20 suteikia vartotojams galimybę pastato informacinį modelį naudoti kaip centralizuotą duomenų bazę. Failas gali talpinti ne tik projektinę informaciją, kuri buvo sukurta CAD arba BIM aplinkoje, tačiau informaciją iš kitų platformų, pavyzdžiui, Excel.


BIM duomenų bazės pateikimas

ArchiCAD 20 strukturizuoja modelio informaciją. Išmaniųjų filtrų ir naujo grafinio pateikimo dėka, projektuotojai gali lengvai keisti 2D ir 3D elementų atvaizdavimą, unifikuojant pagal bendrus nustatymus. Ši ypatybė supaprastina projekto koordinavimą, veiksmų suderinamumą ir išvengiama klaidų.

Projektuotojai gali pateikti reikiamą informaciją 2D ir 3D vaizdu, paslėpiant tuo metu nereikalingus objektus. (Graphic Override Rules) funkcija galima pateikti specifinėmis spalvomis, linijų tipais ir spalvomis nepakeistą, neišardytą mūsų turimą modelį.

Koreguotas modelio pateikimas gali būti matomas ne tik ArchiCAD platformoje, bet ir IFC formatu gali būti perneštas į kitos disciplinos programinę įrangą

BIG projektavimo įmonės patirtis

Jakob Andreassen, BIM koordinatorius tarptautinio populiarumo susilaukusioje BIG projektavimo firmoje. Jakob komentuoja kaip jie apjungia laisvos formos algoritminį modeliavimą ir BIM technologiją, naudojant skirtingos platformos specializuotas programines įrangas, kurios gali pasiūlyti geriausią rezultatą programinių įrangų rinkoje.

Atnaujintas darbalaukio dizainas

ArchiCAD 20 pristatė pilnai atnaujintą, šiuolaikišką darbo aplinkos grafinį pateikimą. Profesionalūs vartotojai darbalaukiu gales naudotis tiek Mac tiek Windows operacinėmis sistemoms. Naujasis interface turi švaresnį ir erdvesnį projektavimui skirtą naudojamą ekrano plotą. Restrukturizuotos dažniau ir rečiau naudojamos funkcijos ir komandos supaprastina navigaciją darbo metu ir praplėčia darbo zoną

Šiuolaikiška & aiški grafika

Architektams visuomet buvo poreikis darbo metu naudotis kuo didesne kompiuterio ekrano darbalaukiu. Tai suteikia jiems daugiau laisvės, esant mažesniems apribojimams sklandžiau klostosi kūrybinis procesas.

Su aukštos rezoliucijos (4K arba retina monitoriumi) smulkūs ekrano elementai kartais būna išplaukę, tačiau ArchiCAD 20 programoje viskas atvaizduojama aštriai ir kokybiškai.


#Favoritų funkcijos naujovė

Visiškai naujas favoritinių element parametrų išsaugojimas pakels kasdienio projektavimo darbo našuma.

Išsaugoti megstami elementai ir jų parametrai ne tik pakels darbo prduktyvumą, bet taip pat padės BIM koordinatoriams sureguliuoti modelio elementų parametrus.

Favorites nustatymai gali būti rūšiuojami laisva forma, hierarchine aplankų struktūra – naudojant drag and drop funkciją.

Favoritų įrašai, parinkčių nustatymai gali būti eksportuojami įvairiais formatais (modeliu arba XML), ši funkcija padės kiekvianam įmonės darbuotojui unifikuoti projektavimo procesus naudojant ofiso standartizuotus.

Grasshopper — ARCHICAD sąsaja

2015 GRAPHISOFT® BIM projektavimo programinių įrangų vystytoja, pristatė Rhino® tiesioginią sąsają su ARCHICAD. Vartotojai galės Rhino programoje sukurtus modelius sklandžiai importuoti į ARCHICAD. Taip pat neribotas ir unikalias kompiuterinio modeliavimo galimybes suteikia Rhino-Grasshopper-ArchiCAD jungtis.


Rhinoceros Importavimo/Eksportavimo Add-ons

Sklandus failų pernešimas eksportuojant ir importuojant modelius tarp ArchiCAD ir Rhinoceros per (.3dm) Rhinoceros failo formatu. Atsisiųskite ir išbandykite!

Vizualizavimo variklio patobulinimai

ArchiCAD 20 įdiegė naujiausią Cinema 4D vizualizavimo variklio R16 versiją. Pagrindiniai patobulinimai juntami medžiagų paviršių parametruose. Rezultatas – žymiai kokybiškesnis paviršių medžiagiškumo atvaizdavimas fotorealistinėse vizuoalizacijose. Taip pat optimizuotas R16 vizualizavimo variklio darbas – kas leidžia ženkliai sumažinti renderinimo laiką ir generuoti labai realistiškus šešėlius, kas yra labai svarbu rengiant aukštos kokybes 3D vaizdus.

Įdiegtas naujas atspindėjimo kanalas (Reflectance Channel) leidžia vizualizuoti kelis atspindžių sluoksnius ir tuo pačiu kontroliuoti vaizdo detalių niveliavimą (blurriness) ir šio efekto atstumą...

.

ArchiCAD 19 įdiegtos funkcijos

ArchiCAD 19 - greitesnis nei kada nors anksčiau

GRAPHISOFT® praplėtė 64-bit operacinės sistemos technologijos galimybes iš principo pakeitus programinės įrangos skaičiavimo algoritmą pirmoji BIM industrijoje. ARCHICAD® naudojama Background processing technologija į bet kokį jūsų atliktą veiksmą atsako žymiai greičiau, todėl darbas bus dar sklandesnis!

ARCHICAD jungtis su Autodesk REVIT

GRAPHISOFT® ARCHICAD® sukūrė nemokamą failų perkėlimo įdieginį Autodesk Revit programinei įrangai (įtraukiant Revit Structure, Revit MEP ir Revit Architecture). Tai patobulino IFC formato pagrindu duomenų apsikeitimą tarp GRAPHISOFT ArchiCAD ir Autodesk Revit programinės įrangos platformų.

GRAPHISOFT® ARCHICAD® connection Add-In turi dvi funkcijas

  • Patobulintą IFC importavimą - IFC formato failai importuojami į Revit programinę įrangą išvengiant programinės įrangos architektūrinio modelio duomenų interpretacijos.
  • Eksportavimas į ArchiCAD - IFC failo formatu eksportuojamas Revit modelis, pagal ...

Background processing

ArchiCAD 19 nauja background processing algoritmų skaičiavimo metodika beveik akimirksniu generuoja atliktą veiksmą! Didžiąją darbo laiko dalį jūsų kompiuterio veiksmo atlikimo tarpsniai netolygūs. Tai yra todėl, kad kompiuterio skaičiavimo procesui skirtingo sudėtingumo vaizdus sugeneruoti reikia nevienodo laiko tarpsnio. Sudėtingesnės užduotys, kurias nurodote kompiuteriui vykdyti trunka ilgiau nei atlikti minimalų objekto pakitimą, todėl jūsų darbo tempas tai pagreitėja, tai sulėtėja. Šiai dienai tik ArchiCAD 19 suteikia galimybe išnaudoti darbo metu likusį neveiksnų kompiuterinės sistemos potencialą generuojant jūsų padarytus modelio pakitimus visuose galimuose vaizduose (pjūvyje, fasade, plane..) jų dar neįjungus...

ArchiCAD 19 - Faster than ever

Rezultatai stulbinantys: ArchiCAD 19 trunka iki 70% trumpiau atidarant kompleksinius 3D modelio vaizdus - priklausomai nuo kompiuterinio darbo įrankio ir modelio sudėtingumo. Pjūvių, fasadų ir kitų 2D vaizdų generavimo laikas sutrumpėjo iki 50%.Dėka šių inovacijų, skirtingų vaizdų atidarymas ir perjungimas trunka beveik akimirksnį. Jums nereikės daugiau laukti kol užsikraus tam tikras užduotas vaizdas, todėl galėsite mėgautis sklandesniu darbu. Galėsite susikoncentruoti į atliekamą darbą, vietoj to, kad rūpintumėtės apie sugaištu laiku. Dėka šių inovacijų, skirtingų vaizdų atidarymas ir perjungimas trunka beveik akimirksnį. Jums nereikės daugiau laukti kol užsikraus tam tikras užduotas vaizdas, todėl galėsite mėgautis sklandesniu darbu. Galėsite susikoncentruoti į atliekamą darbą, vietoj to, kad rūpintumėtės apie sugaištu laiku.

Sklandesnis 3D navigavimas OpenGL aplinkoje

Architektai dažnai naudoja ArchiCAD'o 3D modelio langą reprezentuoti projektą klientams. Naviguoti 3D modelyje naudojamas taip vadinamas "Open GL" variklis.ArchiCAD 19 optimizavo vaizdo atvaizdavimo algoritmą šioje aplinkoje, todėl 3D navigavimas tapo žymiai sklandesnis. Tai ypač jaučiasi naršant stambių kompleksinių modelių aplinkoje. Video medžiagą galite pažiūrėti ČIA

Intuityvus paviršiaus medžiagų keitimas - 3D Surface Painter

ArchiCAD 19 suteikia galimybę keisti medžiagiškumą 3D vaizde drag-and-drop veiksmu.

Intuityvi Surface-painter funkcija akimirksniu leidžia projektuotojams pakeisti objekto medžiagą vieno mygtuko paspaudimu, naudojant medžiagų paletės funkciją.

Surface painter paletė

.