Kodėl ARCHICAD?

ARCHICADtai subrandintas CAD sprendimas, kuris atsirado rinkoje jau 1984 metais. ARCHICAD programa nuo pat pradžių buvo kuriama išskirtinai architektams ir nuolat tobulinama atsižvelgiant į architektų bei statybos rangovų norus ir pastabas. ARCHICAD požiūris į projektavimą yra žymiai patrauklesnis nei paprasta 2D braižyba, be to, programa daug lengviau įsisavinama nei kitos CAD sistemos. Naudodami ARCHICAD Jūs padarysite žymiai daugiau per trumpesnį laiką, paruošite pilnesnę ir tikslesnę projekto dokumentaciją, o ir darbo eiga taps daug malonesne.

Dokumentacija

Su ArchiCAD jūs kuriate 3D pastato informacinį modelį – visa reikiama grafinė projekto medžiaga ištraukiama automatiškai. Bet kuriuo momentu Jūs galite pasidomėti bet kokia informacija, susijusia su projektuojamu pastatu, nesvarbu, kokie skirtingi partneriai prie jo dirbtų. Statybiniai brėžiniai bei failai gali būti sukurti nenaudojant jokių kitų papildomų programų, ir jie bus tiesiogiai susieti su visais duomenimis, taip išvengiant pakartotino darbo. Kadangi visa informacija yra kaupiama vienoje vietoje, bet kur projekte padaryti pakeitimai (planuose, pjūviuose, fasaduose ar specifikacijų sąrašuose) atsiras visur kitur. Taigi Jūs galėsite būti tikri, kad taisant ką nors paskutinę minutę, visi duomenys bus teisingi ir neprieštaraus vieni kitiems.

Architektai tai sukūrė dėl architektūros

ArchiCAD’e darbas vyksta su tokiais pažįstamais elementais, kaip sienos, langai ir durys, kolonos ir sijos, stogai, grindys ir laiptai, vietoj darbo su linijomis, apskritimais bei kreivėmis. Vos tik nubraižius kokį elementą plane, jis automatiškai talpina savyje informaciją apie medžiagas, matmenis ir elgesį, todėl atskirai kurti 3D vaizdo Jums nebereikės. Jūs iškart galėsite redaguoti 3D modelį, taip patikrindami bet kurią projekto vietą. ArchiCAD talpina realių aukštų informaciją, leisdamas kurti neribotą aukštų, sudėtų vienas ant kito, skaičių.

Ecodesigner star

Pasauliui einant iš proto dėl žaliosios politikos, dauguma pramonės šakų kuria priemones, tausojančias aplinką ir leidžiančias išsaugoti ekologinę pusiausvyrą. Šios tendencijos paskatinta bendrovė „Graphisoft“ šių metų pradžioje pristatė papildytą energinio vertinimo įrankį „EcoDesigner STAR“. Tai pirmoji tokio tipo priemonė, naudojant BIM modeliavimo architektūrinę programą, gebanti atlikti energinę virtualaus pastato analizę ir vertinimą, atitinkantį tarptautinės statybos energinio naudingumo modeliavimo standartą, ir pateikianti išsamius duomenis. Sistema BIM modelį vertina kaip profesionalų BEM (angl. Building Energy Model) objektą, o skaičiavimus atlieka įvertinusi pastato tūrio formą, atitvarų šilumines savybes, šalčio tiltų įtaką, atsinaujinančių energijos išteklių įrenginius, geografinę objekto padėtį, vyraujančius orus (remdamasi vietinių meteorologinių tarnybų duomenimis) ar net gretimo užstatymo tankį. Remdamasis šiais tyrimais architektas gali tiksliai įvertinti pastato energines savybes ir projektuoti žalesnę architektūrą.


EcoDesigner STAR“ buvo kuriama bendradarbiaujant su daugiametę inžinerinės programinės įrangos kūrimo patirtį turinčią Švedijos bendrove „StruSoft“. „EcoDesigner STAR“ atitinka statybos energinio efektyvumo vertinimo standartus ASHRAE 90.1_2007.

CINEMA 4D vizualizacijų variklis

Aukštos kokybės fotorealistinės vizualizacijos viena reikšmingesnių architektų sukurto produkto pateikimo priemonių užsakovams. Standartinėje ArchiCAD licencijoje integruotas MAXON'o pasaulinio lygio CINEMA 4D variklis generuoja realistines vizualizacijas ir suteikia galimybę tai daryti vieno mygtuko paspaudimu!

Nuo idėjos iki pastato

ArchiCAD turi viską, ko gali prireikti architektui bet kuriame projektavimo

procese. Naudodami tą patį failą - integruotą virtualaus pastato 3D modelį - galite atlikti bet kokio profilio studijas, suskirstydami objektą pagal zonas, sukurdami įvairias 3D elementų grupes, paruošdami pilną statybinių brėžinių dokumentaciją, kur keičiantis masteliui

kinta ir jų detalumas, tuo pačiu sukurdami medžiagų, durų ir langų specifikacijų sąrašus, pjūvių bei fasadų brėžinius, 3D pjūvių vaizdus, fotorealistinius renderingus ir daugybę kitų dalykų. ArchiCAD’o virtualusis pastatas, skirtingai nuo kitų 3D modelių, yra išsamus, visą pastato informaciją talpinantis modelis.

ArchiCAD ir DWG

ArchiCAD’o failų konvertavimo galimybės atitinka visus šiandienos ir rytdienos reikalavimus, kurie yra būtini bendradarbiaujant su įvairiais partneriais bei konsultantais. ArchiCAD programa ne tik supranta tokius pagrindinius failų formatus, kaip DXF, DWG (nuo AutoCAD 12 iki 2008) ar DGN ..., bet ir dirba su IAI naujaisiais IFC standartais, o tai leidžia apsikeisti pačia įvairiausia informacija, pvz., įtraukti į 3D modelio apskaičiavimus net ir šiluminius išteklius.

Lengva išmokti, lengva naudoti

ArchiCAD programa buvo kuriama ir yra tobulinama atsižvelgiant į vartotojų nuomonę, įskaitant tiek pavienius architektus, tiek stambius architektūrinius biurus su šimtais CAD vartotojų, kurių projektai apima nuo paprastų vasarnamių iki grandiozinių pramoninių bei visuomeninių kompleksų. Kompanijos GRAPHISOFT® inovacinė inžinerija užtikrina, jog ArchiCAD bet kokiu atveju lieka lengvai suprantama ir įsisavinama programa, nesvarbu, kokie galingi bebūtų jos instrumentai. ArchiCAD’o interfeisas ir architektūrinė inteligencija leidžia greitai ir nesunkiai pasiekti aukštumų. Patirtis rodo, kad vidutinis vartotojas gali pradėti produktyviai dirbti šia programa jau po trijų dienų savarankiškų pratybų.

Sukaupti duomenys niekada nedings

Ar Jūs norėtumėte dirbti su senu projekto failu, ar reikėtų įtraukti papildomų elementų, Jūs galite ramiai dirbti su naujausia ArchiCAD’o versija - nesvarbu, ar duomenys buvo išsaugoti ankstesnėje ArchiCAD’o versijoje, ar kokiame nors kitame CAD formate. ArchiCAD programos atnaujinimai yra daromi reguliariai, siekiant, kad vartotojai naudotųsi pačiomis moderniausiomis technologijomis. Skirtingų CAD failų formatų konversijos galimybės plečiamos dar dažniau, užtikrindamos suderinamumą su naujai išleidžiamomis kitų programų versijomis bei papildomais jų įrankiais.

.